KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckningar 9199261
nr 919 9261
Sixten Sason
(1912-1967), Sverige
Tuschteckningar, 2 st. Sixten Sason (1912-1967), signerade, 1945, bladets mått: 29x19 + 20x14
Sixten Sason, eg. Karl-Erik Sixten Andersson, svensk industridesigner och tecknare född 1912, död 1967 .
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
måndag 20 oktober 2014
kl 18:31:11
200 kr
Sixten Sason
Läs mer om Sixten Sason